Jeśli klawisze klawiatury laptopa uległy uszkodzeniu, być może zastanawiasz się, jak je wymienić. Istnieje kilka prostych kroków, które możesz wykonać, aby rozwiązać problem. Obejmują one czyszczenie otoczenia klucza i zakup nowych kluczy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wymienić klucze do laptopa. Zawsze powinieneś upewnić się, że masz właściwy model laptopa oraz markę i wersję systemu operacyjnego.

Naprawa klawiatury laptopa
Jeśli chcesz naprawić klawiaturę laptopa, może być konieczne wyjęcie starej klawiatury i zastąpienie jej nową. Ważne jest, aby prawidłowo umieścić nową klawiaturę bez ciągnięcia kabla danych. Możesz odblokować złącze kabla danych, przerzucając mały zatrzask na złączu. Następnie wyjmij starą klawiaturę i odłóż ją na bok.

Kiedy klawiatura przestaje działać na twoim laptopie, powinieneś sprawdzić, czy to sprzęt, czy oprogramowanie. Czasami przyczyną problemu może być bateria. Czasami możesz po prostu odłączyć klawiaturę od płyty głównej i zresetować ją. To często rozwiązuje problem. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie rozwiązać problemu, najlepiej zanieś go do serwisu laptopów.

W zależności od modelu laptopa może być konieczne zdjęcie górnej obudowy, aby dostać się do klawiatury. Niektóre klawiatury można usunąć bezpośrednio, podczas gdy inne należy najpierw usunąć. Gdy to zrobisz, możesz ostrożnie wyjąć klawiaturę. Aby to zrobić, potrzebujesz małego płaskiego śrubokręta.

Znajdowanie kluczy zastępczych
Jeśli klucze do komputera się zepsuły, możesz znaleźć zapasowe klucze do laptopa w sklepach internetowych. Musisz jednak upewnić się, że klucze, które otrzymasz, będą działać z Twoim komputerem. Przed dokonaniem zakupu powinieneś znać model i producenta swojego laptopa. Niektóre laptopy są dostarczane z unikalnymi częściami i kluczami, dlatego przed dokonaniem zakupu najlepiej skonsultować się z producentem laptopa.

Jeśli masz zepsute klucze do laptopa, pierwszym krokiem jest zdjęcie obudowy. Zwykle polega to na odkręceniu dwóch do pięciu śrub mocujących klawiaturę do laptopa. Możesz to zrobić ręcznie, używając noża do masła lub cienkiego płaskiego narzędzia. Należy jednak uważać, aby nie uszkodzić kabla danych podczas zdejmowania pokrywy klawiatury.

Znalezienie zamiennych kluczy do laptopa nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Możesz sprawdzić sklepy internetowe, które sprzedają zamienniki klawiatury do laptopa i poprosić o poradę, jak wymienić klucz. Istnieją nawet strony internetowe, które mogą pomóc w ustaleniu, jakiego rodzaju klucza potrzebujesz w swojej sprawie.

Czyszczenie obszaru wokół klucza
Pierwszym krokiem w czyszczeniu obszaru wokół klawisza laptopa jest zdjęcie nasadki klawisza. Następnie należy przetrzeć brelok czystą szmatką. Najlepsza jest ściereczka z mikrofibry, ale jeśli nie możesz jej znaleźć, możesz użyć dowolnego innego rodzaju ściereczki. Unikaj używania ręczników papierowych, ponieważ mogą porysować klucz. Po wyczyszczeniu nosidełka na klucze należy pozostawić go do wyschnięcia na noc.

Kolejnym krokiem w oczyszczeniu obszaru wokół klawisza laptopa jest zastosowanie roztworu dezynfekującego. Chusteczki dezynfekujące można kupić w sklepach dla majsterkowiczów lub sklepach spożywczych. Pamiętaj, aby najpierw nałożyć płynny środek dezynfekujący na ściereczkę, zanim wcierasz go w laptopa. Po nałożeniu środka dezynfekującego należy przetrzeć chusteczkami klawisze, boki, blaty i szczeliny.

Możesz również użyć bawełnianego wacika zamoczonego w alkoholu, aby wytrzeć obszar wokół klawisza laptopa. Ta metoda jest przydatna do usuwania lepkich kawałków i innych zanieczyszczeń, które zebrały się na klawiszach. Dobrym pomysłem jest również użycie sprayu dezynfekującego, ale upewnij się, że roztwór nie zawiera zbyt dużo wilgoci.

Oferta https://www.laptopkey.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *